background img
3 sene ago
7605 Views

Silkroad World Map Baghdad Islam India Chinese Europa

Written by
Silkroad World Map Baghdad Islam India Chinese Europa silkroad kaynak konu banner

Silkroad online oyunu 1997 yılından bu yana oyun dünyasında hizmet vermekte olup gün geçtikce büyümektedir. Oyun ilk yıllarında oyunculara Çin (Chinese) haritasını sunmuştu başkenti jangan olan bu kurgu dünyasında downhang şehride mevcuttu.

Old Silkroad world map (Eski Harita)

 

Oyuna gelen ek yama ile avrupa haritası eklendi. Bu haritada Constantinople, (İstanbul) Samarkand ve Hotan şehirleri eklenmiş oldu. Yama ile oyun dahada fazla iyileşme gösterdi. Silkroad Online gün geçtikce oyuncu sayısını katlamaya devam etti. Gelen ek yamalar ile Dünya çapında 200.000.000 oyuncu ya ulaştı oyun dünay’nın dört bir tarafında oynanır oldu. Çin, Kore, Taiwan, Mısır, Türkiye, İspanya ve Almanya da oynana oyunlar arasında ilk üçe yerleşti.

Silkroad World Map Baghdad Islam Indıa Chinese Europa silkroad-online-ilk-harita

Silkroad World Map Chinese and Europa (Çin ve Avrupa Haritası)

 

Oyunun bu kadar popüler olması ile private serverlar çığ gibi büyüdü ilk başlarda hatalar ve lag yüzünden tutulmayan private serverlar son yılarda nerede ise orjinal silkroad’ı bile geçti sayılır. Private serverlar Arabian Baghdad yamasını, 14 degree item yamasını orjinal sro dan önce getirerek bir çok oyuncunun gönlünü kazandılar. Kimi private serverların oyunlarında lagı nerdeyse sıfıra indirdikleride görülüyor. Orjinal silkroad kadar alt yapıya sahip olamasalarda yurt dışından kiraladıkları büyük sunucular ile bu sorunların üzerinden geliyorlar.

Silkroad World Map Baghdad Islam Indıa Chinese Europa SRO Map Orginal

Silkroad World Map Arabian Baghdad (Arab Bagdat Haritası)

 

Oyunun ek yamalar ile gelişmine devam edeceği kesin, oyuncuların uzun süredir beklediği islam karakterleri arabian yaması ile gelmeyince bir çok oyuncu büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Bence ümidimizi kememek gerekir elimizdeki görsellerden islam ve hindistan haritalarının oyuna ekleneceği görünmekte arab yamasını bile uzun süre sonra yayınlayan Silkroad yetkileri bu iki ülkeyi oyuna ne zaman eklerler belli değil. Belkide private server sahipleri açıklardan yararlanıp bu iki ülkeyi bize orjinal silkroad dan önce yayımlarlar tabiki o zaman Private serverların büyük bir yükselişi olacaktır. Private serverlerdeki bu yükselişin etkisi ile orjinal Silkroad da oyuncu kaybetmeye devam edecektir kanımca.

Silkroad World Map Baghdad Islam Indıa Chinese Europa silkroad world map

Silkroad World Map Islam and India (İslam ve Hindistan Haritası)

Silkroad World Map Baghdad Islam Indıa Chinese Europa Silkroad all world map

Sizlerde bu güncellemeler hakındaki fikirleriniz konu altına yorum yaparak bizler ile paylaşın lütfen.

Not:Resim boyutları büyüktür orjinal hallerini görmek için resmi yeni sayfada açınınız

Article Categories:
Genel

Comments to Silkroad World Map Baghdad Islam India Chinese Europa

  • bu blogda gezerken duygulanıyorum ellerine sağlık

    Kaptan 02 Aralık 2016 13:39 Cevapla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir