background img
3 sene ago
3911 Views

Silkroad Runtime Error Hatası

Written by
Silkroad Runtime Error Hatası konu banner

Silkroad Runtime Error Hatası Çalışma zamanı hatasıdır ve bir programın düzgün çalışmasını engelleyen bir yazılım veya donanım sorunudur.  başlıca nedenlerini dört kısıma ayırabiliriz. Hatayı genellikle bu sebelerden dolayı alınmaktadır. Çalışma zamanı hataları, uyumlu olmayan iki yazılım programı çalıştırıyorsanız, bilgisayarınızda bellek sorunları varsa veya bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılımlar bulaştıysa ortaya çıkabilir.

1 – Windows’unuzu güncelleyin. Windows Update’i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi tıklatın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update‘i tıklatın.

2 – Donanım sürücülerinin kontrol edin sürücüler güncel olmalıdır.

Bu donanım sürücüleri nelerdir?
*Microsoft Visual C++
Microsoft Visual C++ yeniden yüklemek için aşağıda ki adımları izleyebilirsiniz.
Başlat > Çalıştır > msconfig yazın> Tamam
Sistem Yapılandırma Yardımcı Programı > Genel sekmesi altında bulunan System.ini ve Win.ini de ki onay işaretlerini kaldırın ve Tamam‘a tıklayın. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatmadan çıkın.
Başlat > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır dan Microsoft Visual C++ 2005′i kaldırın.
Microsoft Visual C++ 2005′i buradan indirin ve tekrar kurun. Kurma işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.
Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra yeniden msconfig penceresini açıp ilk adımında onay işaretlerini kaldırdığımız öğeleri yeniden işaretleyin.

*Net.Framework
*DirectX
*Ekran kartı driverlarınız ATI yada Nvidia
*Anakart driverlarınız
Bu sürücüleri güncellerseniz hata almazsınız. Bu sürücülerin linkleri konunun alt kısmındır.

3 – Oyun’un dosyalarında bulunan sro_client.exe dosyası duruyormu kontrol ediniz bu dosya silinmiş ise yenisi indiriniz.

4 – Virüs kaynaklı sorunlardır. Son zamanlarda bilgisayarınıza yüklediğiniz programların güvenilir olup olmadığı konusunda şüperiniz varsa görev yöneticisinde cpu değeri %90 – %100 gibi çalışıyorsa ilk olarak bu programları kaldırın ve bilgisayarınıza bir Virüs programı kurarak tarama yaptırın. Sorun virüs kaynaklı ise ve virüs programı virüsleri temizleyemiyorsa bilgisayarınıza tamamen format atmanız gereklidir. Oyunu silip yeniden kurmak pek işe yaramaz ve bilgisayarınızdan hiçbir şekilde yedek almayınız virüs tekrar bulaşabilir.

Silkroad Runtime Error Hatası Görsel
Silkroad Runtime Error Hatası silkroad kaynak

Silkroad Runtime Error Hatası

Download Linkleri

ATI & AMD EKRAN KARTI DRIVER NVIDIA EKRAN KARTI DRIVER NET FRAMEWORK Visual C++ DirectX

 

 

Article Categories:
Hatalar

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir