background img
3 sene ago
6360 Views

Silkroad Açılmıyor

Written by
Silkroad Açılmıyor silkroad kaynak konu banner

Silkroad açılmıyor sorununun bir çok nedeni olabilir. Bu nedenleri size sırası ile anlatımını yapmaya çalışacağım lütfen konunun tümünü okuduktan sonra uygulamaya koyunuz.

Silkroad açılmıyor hatasının nedenleri

1- Bilgisayarınızda internet varmı? kontrol ediniz bu yüzden hata alabilirsiniz. Her ihtimale karşı modeminizi resetleyiniz.
2- Virüs programınız varsa oyun dosyalarını silip silmediğini kontrol edin. Bazı oyun dosyalarını virüs olarak alğılayıp silme ihtimali vardır.
3- Oyunun internet sitesine girerek oyunda bakım olup olmadığını öğreniniz. Oyun herhangi bir bakım durumda olduğu için giremiyor olabilirsiniz.
4- Oyuna yeni bir patch gelmiş olabilir. Oyun girişini Silkroad.exe den yapınız yeni gelen update aldıktan sonra tekrar sro_client.exe ile giriş yapabilirsiniz.
5- Silkroad simgesine çift tıklıyorsunuz açılmıyor yada hemen açılıp kapanıyor ise Bilgisayarım Sağ tık Özellikler > Gelişmiş > Performans > Veri yürütme engellemesini tıklayıp üstteki kutucuğu seçiniz ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
6- Silkroad Launcher daha önce açılıyor ama şimdi açılmıyor ise Görev yöneticisinden Silkroad.exe yi sağ tıklayın sonra öncelik ataya tıklayın, sonrada o öncelik atayı yüksek olarak ayarlayın.
7- Herhangi bir .dll uzantılı bir dosya hatası alıyorsanız. Bilgisayarınıza DirectX kurmanız gereklidir. DirectX kurulu ise tekrar programı güncelleyiniz. (Bu hata çoğunlukla yeni format atılmış bilgisayarlarda görülmekte)
8- Bu adımları denediniz ve sorunu halen devam ediyor ise büyük bir ihtimalle bilgisayarınızda bazı dosyaları silmiş olabilirsiniz ilk olarak Silkroad oyununu kaldırın ve yeniden kurun sorun devam ediyorsa bilgisayarınızı oyunun çalıştığı herhangi bir zamana geri alınız.

Silkroad Açılmıyor şu anda servera erişim yok yada update devam ediyor

 

Article Categories:
Hatalar

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir